MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 9343370
*
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 20:52:11
1
1.500 kr
8/1 21:32:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10
-
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15
-
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03
*
Stol
Kondition: slitage, kompletterad
Läs mer om e-auktion
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 20:52:11 | 1 | 1.500 kr |
8/1 21:32:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10 -
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03